Dlaczego narożnik do salonu to świetne rozwiązanie?

Wielofunkcyjny, praktyczny i elegancki – to jedne z głównych zalet, jakie przychodzą nam do głowy, kiedy na myśli mamy narożnik do salonu. Dodatkowo różnorodność, czy to w klasycznym stylu litery L, czy bardziej nowoczesny, w kształcie litery U. Doskonały zarówno do przestronnych wnętrz, ale i do pomieszczeń o mniejszym metrażu. Narożnik to świetne rozwiązanie dla całej rodziny, by wspólnie spędzić miło czas, ale sprawdzi się także, kiedy chcemy przenocować kogoś bliskiego. Sprawdź, jakie inne zalety ma narożnik i dlaczego warto ten mebel wybrać do salonu. 

Praktyczne rozwiązanie do niewielkiego salonu 

W mieszkaniach o niewielkim metrażu każdy możliwy kąt do zagospodarowania jest na wagę złota. Dlatego też podczas urządzania wnętrza warto wziąć pod uwagę praktyczne rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić miejsca, a dodatkowo sprawdzą się idealnie podczas wielu sytuacji. Coraz więcej osób doskonale zdaje sobie sprawę, że narożniki to idealne rozwiązanie nie tylko do dużych salonów. 

Sofa w niewielkim salonie często jest urządzona w zestawieniu z fotelem, pufą czy podnóżkiem, a co z przestrzenią między fotelem, a sofą? Zazwyczaj jest niezagospodarowana! Dlatego wybierając narożnik do salonu mamy o wiele więcej miejsca do siedzenia, a przestrzeń jest lepiej zagospodarowana. 

Optyczne powiększenie małego salonu 

Nawet niewielka przestrzeń może zamienić się w przytulny, praktyczny kącik do odpoczynku dla całej rodziny! Narożnik pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie kącika lub przestrzeni między sofą, a fotelem czy innym meblem. Ponadto szeroki wybór narożników w naszym sklepie Wioleks pozwoli Ci wybrać opcję doskonałą do spania! Narożnik z funkcją spania to rozwiązanie idealne, jeśli salon ma również pełnić funkcję sypialni. Jeśli nie, to i tak sprawdzi się, kiedy będziemy chcieli przenocować kogoś bliskiego. 

Narożnik Enzo z funkcją spania

Narożniki modułowe do przestronnego wnętrza 

Jeśli do dyspozycji masz przestronny, duży salon możesz wybierać spośród wielu praktycznych, dużych narożników – modułowych, klasycznych czy z dodatkowymi funkcjami. 

W sporym salonie świetnie sprawdza się tzw. podział na strefy, np. jadalnianą i wypoczynkową, które dzieli najzwyczajniej narożnik ustawiony tyłem do stołu. Dzięki temu całą rodziną można przyjemnie spędzać czas grając wspólnie w gry, oglądając filmy, a podczas posiłku spędzać chwile przy stole w strefie jadalnianej.

Narożnik multifunkcyjny Columbo

Narożnik modułowy jest wręcz idealnym rozwiązaniem do wielkich przestrzeni, ponieważ pozwala na ułożenie względem naszych predyspozycji oraz pozostałego wyposażenia salonu. Może to być klasyczny mebel w kształcie litery L, lub odpowiedni dla dużej rodziny w kształcie litery U. Dodatkowe opcje jak regulowane zagłówki, podstawka na laptop i wiele innych pozytywnie wpływają na funkcjonalność i zastosowanie.

Zdecydowanie praktycznym, ale i niezwykle prezentującym się wyposażeniem salonu jest narożnik. Przed wyborem tego konkretnego warto dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń z zastosowaniem odpowiednich odległości między innymi meblami. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie poruszać się po salonie. Jeśli chodzi o wybór tapicerki – wybór jest dowolny. W zależności od Twoich preferencji postaw na skórę naturalną, lub tkaninę w jasnych odcieniach. Możliwości jest wiele, warto wybrać tę, która najbardziej pasuje do naszego stylu oraz potrzeb.