narożnik podkowa matrix

Idealne Narożniki do Salonu

Kuszą Cię narożniki do salonu? Bardzo dobrze! Pamiętaj tylko, że meble wypoczynkowe muszą być piękne, wygodne, nowoczesne i funkcjonalne, a właśnie narożniki do salonu łączą w sobie te wszystkie cechy! Dzięki temu, że są dostępne w nieskończenie wielu kolorach i wzorach można z łatwością znaleźć idealny model do swojego domu czy mieszkania. O czym trzeba pamiętać wybierając narożnik?

Jaka wielkość narożnika?

Pierwsze i zarazem najważniejsze kryterium przy wyborze narożnika to jego gabaryty. Ustawiony w salonie mebel z pewnością zajmie sporo miejsca, więc szczególnie wtedy, jeśli salon jest nieduży należy dobrze zastanowić się (a najlepiej zmierzyć) ile przestrzeni mamy do dyspozycji. Do dużego salonu znajdziemy całą masę różnorodnych propozycji – od klasycznych narożników, przez propozycje w kształcie litery „U” aż po narożniki modułowe, które można ustawiać w dowolnej kombinacji.

narożniki do salonu - infinity

Weźmy także pod uwagę to, ilu mamy domowników i dla większej rodziny wybierzmy narożnik, na którym wygodnie będą mogły siedzieć wszystkie osoby jednocześnie.

Narożniki do salonu z funkcja spania i bez:

Funkcja spania w narożniku jest niezwykle praktyczna i to nie tylko wtedy, gdy w domu pojawiają się niespodziewani goście, ale także do codziennego spania. Dzięki temu, że producenci oferują wiele różnych rodzajów tkanin, pianek, wypełnień i rodzajów sprężyn (w tym falistych, bonellowych czy kieszeniowych) z łatwością możemy kupić bardzo wygodne narożniki do salonu, które sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Jeśli zatem Twój salon w nocy pełni także rolę sypialni, to warto zdecydować się na narożniki do salonu z funkcją spania.

narożniki do salonu - enzo 2

Jak dobrać idealny narożnik do swoich potrzeb? 

Każdy mebel powinniśmy kupować uwzględniając to, kto z niego będzie korzystał. Nie inaczej jest w przypadku narożników. Wymiary takie jak głębokość siedziska czy wysokość oparcia muszą być odpowiednio dobrane do wzrostu. Dla wysokich sprawdzą się głębokie siedziska, a także wszystkie narożniki do salonu, które mają regulowane zagłówki czy też wysokie oparcie. Klienci o nieco niższym wzroście powinni wybierać modele bardziej płytkie, które pozwalają na swobodne postawienie stóp na podłodze.

narożniki do salonu - ares rogówka

Rodzaj tapicerki:

To jaką tapicerkę wybierzemy do swojego narożnika jest w zasadzie kwestią gustu. W naszym poprzednim artykule wskazywaliśmy różnice w rodzaju i funkcjonalności konkretnych gatunków tapicerki. Teraz skupmy się na wyglądzie. Do wyboru do koloru – rynek meblowy oferuje niezliczone ilości kombinacji i połączeń. Przy zakupie sprawdźmy, czy producent wykonuje narożniki do salonu w dowolnie wybranej przez nas tkaninie czy skórze, co pozwoli wybrać propozycję idealną.

narożniki do salonu - Enzo