Industrialne wnętrza i dodatki w stylu loft

Pozostając w temacie mieszkań w industrialnym stylu, gdzie dominują ceglane ściany, szarości, ściany imitujące beton oraz minimalizm i prostota przedstawiamy, jakie dodatki w stylu loft industrial sprawdzą się doskonale! Nie tylko będą pasować do całości wykończenia, ale jednocześnie będą praktyczne. Regał na ręczniki w łazience, szafka nocna, regał na książki i wiele innych elementów wyposażenia muszą pasować do całości. Sprawdź, jakie meble i dodatki będą uzupełniać mieszkanie w industrialnym stylu

Dla jakich osób wystrój industrialny będzie odpowiedni?

Wnętrza w industrialnym stylu to miejsce stylizowane na pofabryczny klimat, gdzie dobrze czuć będą się z pewnością osoby ceniące sobie przestrzeń i minimalizm. Do tego wysokie sufity, beton, cegła – najprościej mówiąc surowy klimat. To przestrzenie idealne dla osób z mocnym charakterem, artystycznym wnętrzem czy lubiących klimat surowy z minimalną ilością dodatków.

Na rynku w ostatnich latach zaczęło pojawiać się sporo wnętrz właśnie urządzonych w stylu loftowym, a dlaczego? Spora liczba osób coraz częściej ceni sobie minimalizm, surowe wykończenia i niewielką ilość dodatków. Powiedzenie “im mniej tym lepiej” pasuje wręcz idealnie, jeśli mowa o industrialnym stylu.

Meble industrialne do Twojego wnętrza 

Nie tylko ściany tworzą loftowy klimat, bo przecież to meble i dodatki doskonale uzupełniają całość tworząc idealny wystrój. A o jakie wyposażenie powinniśmy zadbać w mieszkaniu industrialnym? Przede wszystkim takie, które są proste, jednocześnie masywne i mogą nawiązywać np. do hal przemysłowych. 

W naszej ofercie loft industrial znajdują się m.in. regały industrialne, które (co ciekawe) pasują nie tylko do stylu loft, ale i do wielu innych. Metalowe, najczęściej w czarnym kolorze ramy to jedna z głównych cech charakterystycznych dla tego typu mebli. Metalowa rama połączona z grubym, najczęściej dębowym drewnem to połączenie wręcz aż wołające, by umieścić je w mieszkaniu w stylu industrialnym. 

Regał industrialny Redfern

Regał industrialny będzie wręcz idealnie pasował na tle ceglanej ściany czy to w oryginalnym, pomarańczowym kolorze, czy np. bielonej cegle. Sprawdzi się równie doskonale na ścianie betonowej lub imitującej surowy beton. Takie rozwiązanie powinno pasować do całości, natomiast regał industrialny Redfern to taki typ mebla, który sprawdzi się zarówno w stylu loft, jak i wielu innych nowoczesnych wnętrzach. Ponadto są to dodatki, które pasują zarówno do salonu, sypialni, przedpokoju, jak i np. łazienki. 

W sklepie Wioleks oferujemy regał na ręczniki, który również mocno nawiązuje do stylu loftowego. Niezwykle proste wykończenie, a jednocześnie praktyczne rozwiązanie ułatwiające bezpośredni dostęp do ręcznika to element doskonały do tego typu wnętrz. Będzie świetnie pasował do łazienki w mieszkaniu, ale i w hotelu czy na saunie. 

Regał na ręczniki – loft, industrial

Industrialne dodatki i ozdoby loftowe na ścianę 

Pozostając w temacie mebli, ale i dodatków do mieszkania w loftowym stylu warto powiesić regał na ścianie. Minimalistyczne wykończenie, metalowe ramy i dębowe blaty to już dekoracja sama w sobie. Warto jeszcze ułożyć książki z ciekawymi okładkami, świeczkę czy inne przedmioty. Ważne, aby tych elementów na regałach nie zalegało zbyt dużo, co mogłoby stworzyć niepotrzebny bałagan. 

Regał wiszący Mitras – loft

Industrialne dodatki świetnie komponują się np. z dużymi, zielonymi roślinami. W mieszkaniu w industrialnym stylu sprawdzą się wiszące lampy, metalowe, często z dekoracyjną żarówką na zewnątrz.