Materac kieszeniowy 9cio strefowy

Jak dobrać odpowiednie łóżko do sypialni?

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w domu. Spędzamy w nim mnóstwo czasu, dlatego na zakup tego mebla warto poświęcić sporo uwagi. Przy wyborze łóżka przede wszystkim musimy postawić na wygodę i jeszcze raz wygodę. Wybór najlepszego łóżka jest sprawą dość indywidualną, ale możemy trzymać się pewnych uniwersalnych zasad. A więc od czego zacząć ?

Najważniejszą rzeczą w naszym łóżku powinien stanowić materac, dlatego nie powinniśmy na nim oszczędzać. To on przecież będzie sprawiał, że nasz sen będzie spokojny, a rano będziemy wstawać wypoczęci. Na rynku dostępne są różnego rodzaju materace: mało już popularne sprężynowe, lateksowe, kieszeniowe, z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej oraz futony. Dlatego też przed zakupem dobrze wybrać się do sklepu, w którym możemy przetestować różnego rodzaju materace by znaleźć idealny. Możemy mieć również sytuacje kiedy dwie osoby mają zupełnie inne wymagania wobec materaca. Jedna może chcieć spać na twardym a druga na miększym lub np. są spore różnice w wadze dwojga osób. Na takie sytuacje również są rozwiązania – czasem pary decydują się po prostu na dwa osobne materace. Jest to bardzo dobre, gdyż nie przeszkadzają sobie w odpoczynku.

Materac kieszeniowy 9cio strefowy

Materac kieszeniowy 9cio strefowy

Ważny jest też jego rozmiar. Minimalny wymiar materaca dla jednej osoby to 90/200 cm, dla dwóch 160/200 cm. Jeżeli nasza sypialnia pozwala na zakup większego łóżka, to warto zastanowić się nad większym wymiarem – pamiętajmy, że cała rama łóżka może być sporo dłuższa i szersza od samego materaca. Jeżeli jesteśmy bardzo wysocy można przemyśleć zakup łóżka pod indywidualne zamówienie. Kolejnym ważnym aspektem dla naszego wypoczynku będzie stelaż. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup stelaża drewnianego z połączonych ze sobą listewek. Na nim najlepiej będzie pracował materac. A teraz najprzyjemniejsza część czyli wybór ramy łóżka. W sklepach mamy obecnie tak ogromny wybór łóżek, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście musimy pamiętać, aby było ono rozmiarowo dobrane do pomieszczenia. Do małego pokoju nie możemy kupić zbyt dużego łóżka, ponieważ przytłoczy ono wnętrze, znowu małe łóżko w dużej sypialni może się „zgubić”. Mebel musi również współgrać z całą aranżacją, a więc musi mieć odpowiedni styl. Ostatnio bardzo modne stają się łóżka tapicerowane, np. materiałem czy ekoskorą – dodają one przytulności i ciepła.

Łóżko tapicerowane Kanada

Łóżko tapicerowane Kanada

Łóżka drewniane i fornirowane były i zawsze będą na czasie. Pasują one do wielu stylów, pięknie wyglądają i dodają wnętrzu elegancji. Coraz częściej zaczynamy łączyć klasykę z nowoczesnością, a więc do drewna czy forniru dodajemy tapicerowane elementy, np. wezgłowie:

Łóżko dębowe Notos

Łóżko dębowe Notos

Bardzo popularne stają się również łóżka z zagłówkiem. Nie tylko jest on ozdobą łóżka, ale poprawia komfort odpoczynku, zwłaszcza jeżeli lubimy poczytać książkę czy pooglądać telewizję. Jeżeli np. mamy już łóżko, ale chcemy coś odmienić, to nic straconego! Zagłówki są dostępne osobno – gotowe lub składane z elementów. Przy wyborze łóżka bardzo ważna jest również jego wysokość. Im wyższe łóżko tym lepiej jest nam z niego wstać. Wysokość ma również znaczenie dla materaca – nie może on być zbyt nisko, zwłaszcza jeżeli w mieszkaniu jest ogrzewanie podłogowe.

Zanim zdecydujecie się na zakup łóżka, wybierzcie się na jego „przymiarkę”. Sklepy wychodzą nam na przeciw i dają możliwość wypróbowania zarówno materacy jak i łóżek. Usiądźcie, połóżcie się i sprawdzicie jak się w nim czujecie. Pamiętajcie, że im łóżko dwuosobowe jest szersze tym wygodniej się w nim śpi. Łatwiej ułożyć na nim dwa materace.