Jaki narożnik wybrać, skórzany czy materiałowy?

Każdy z nas marzy o pięknym salonie, w którym po męczącym dniu można odpocząć w modnym i przede wszystkim wygodnym wypoczynku. Trudno nawet nam sobie wyobrazić pokój dzienny bez narożnika. Przecież wracamy do niego codziennie, znajdujemy w nim chwile relaksu i spokoju, oglądając telewizję, czytając książkę czy prowadząc rozmowy z najbliższymi. Podczas wyboru idealnego dla nas mebla warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, przede wszystkim jego trwałość, wykonanie i materiał z jakiego jest on wykonany. Postaramy się Wam przybliżyć zalety i wady narożników obitych skórą naturalną oraz materiałem tapicerowanym. A więc co będzie lepsze ? Skóra czy tkanina ?

Skórzany narożnik niektórym z nas kojarzyć się będzie z luksusem i elegancją, a co za tym idzie również z wysoką ceną. Nie da się ukryć, że skórzane narożniki są stosunkowo droższe od tych materiałowych. Jest to spowodowane faktem, iż sam materiał jakim jest skóra jest po prostu droższy. Jest to również materiał mocny, odporny na uszkodzenia oraz zazwyczaj łatwy w utrzymaniu – nie wymaga ona specjalnego czyszczenia z zabrudzenia. Ponadto skóra naturalna będzie dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie pochłania ona kurzu oraz roztoczy. Bardzo często na narożnik z tej struktury decydują się rodzice posiadający dzieci, właśnie ze względu na łatwość czyszczenia.

narożnik Tony – skóra naturalna

narożnik Tony – skóra naturalna

A co możemy „wytknąć” skórze naturalnej? Na pewno ubogość kolorystyczną – nie są one tak bogate w kolory czy wzory jak tkaniny. Jeżeli chodzi o komfort wypoczynku: w gorące dni skórzane obicie może kleić się do ciała, w zimne – razić nieprzyjemnym chłodem. Wymaga ona również troskliwszej opieki, ponieważ co jakiś czas należy ją poddawać specjalnej konserwacji. Skóra na narożniku będzie cały czas „pracować” i nie każdemu będzie się to podobać.

Zatem jakie zalety będzie miał narożnik tapicerowany? Przede wszystkim taki mebel nie będzie się kleić do ciała, będzie miły w dotyku i zdecydowanie komfort odpoczynku będzie przyjemniejszy. Tkanina daje nam o wiele większe możliwości w tworzeniu aranżacji wnętrz. Jeżeli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, to z pewnością nie będziecie się nudzić wybierając kolor, fakturę czy wzór. Obecnie przykładamy bardzo dużo starań aby nasze wnętrza budziły zachwyt i wyglądały wręcz idealnie. Przy tapicerowanych narożnikach możecie bawić się łączeniem kolorów czy wzorów, wybrać idealną dla Was strukturę materiału, dzięki czemu możecie nadać pomieszczeniu indywidualności. Oprócz tego wnętrze, gdzie usytuowany będzie narożnik nabierze przytulności. Oczywiście dużą zaletą narożników wykonanych z materiału będzie przystępna cena.

narożnik Amelia – tkanina tapicerska narożnik Amelia – tkanina tapicerska

Do tej pory największą wadą narożników tapicerowanych była trudność utrzymania ich w czystości. Obecnie na rynku jest wiele tkanin tzw. plamoodpornych, które naprawdę bardzo dobrze zdają egzamin! Wadą na pewno będzie mniejsza wytrzymałość tkanin z niższej półki cenowej; będzie się to tyczyć zarówno ścieralności jak i czystości. A co za tym idzie taki narożnik z czasem będzie wyglądać mało estetycznie. Jeżeli w domu są zwierzęta to sierść może być częstym i uporczywym „gościem” na narożniku. Na pewno szybciej będziemy musieli zmienić obicie w narożniku tapicerowanym niż skórzanym.

A więc jaki narożnik wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od naszych upodobań. Każdy z nas ma inne odczucie komfortu, wygody czy estetyki. Zwolennicy skóry nie będą myśleć o zakupie narożnika wykonanego w tkaninie i odwrotnie osoby lubujące się w tkaninach nie będą rozmyślać o zakupie narożnika w skórze. Na pewno przed zakupem wypoczynku warto wypróbować obydwa narożniki, aby przekonać się który będzie lepszym rozwiązaniem. Jeżeli w grę wchodzi natomiast kwestia finansowa to zdecydowanie korzystniejsza cena będzie narożnika tapicerowanego niż skórzanego.

narożnik Minola – tkanina      narożnik Minola – tkanina narożnik Infinity – skóra naturalna narożnik Infinity – skóra naturalna