Komplety wypoczynkowe – jak pielęgnować meble skórzane?

Bez wątpienia najważniejsze wyposażenie salonu to wygodna kanapa, fotel lub leżanka. Zestaw wypoczynkowy w salonie musi być komfortowy, bo to właśnie tam spędzamy sporo czasu z rodziną czy znajomymi. Ważna jest nie tylko wygoda, ale i materiał obicia, który ma spore znaczenie szczególnie, jeśli mieszkamy z pupilem – psem lub kotem.

Urządzając salon w eleganckim, minimalistycznym stylu idealnie sprawdzą sie meble skórzane. Tutaj jednak należy wziąć pod uwagę, czy jesteśmy właścicielem psa lub kota, który ponad wszystko wybierze drapanie kanapy zamiast drapaczki. Komplety mebli skórzanych nadają elegancji oraz sprawiają, że pomieszczenie wygląda bardzo estetycznie. Jednak tak jak i skóra człowieka, tak też komplety ze skóry naturalnej wymagają prawidłowej pielęgnacji, by zachować swój piękny wygląd jak najdłużej.

Meble ze skóry naturalnej – pielęgnacja

Skórzana kanapa i fotel do kompletu nadają się zarówno do salonu, jak i np. gabinetu. Sprawiają, że pomieszczenie nabiera nie tylko elegancji, ale i klasyki. Skórzane meble wypoczynkowe są również bardzo wytrzymałe, co również wiąże się z ich wyższą ceną, w porównaniu np. do mebli tapicerowanych. Jeżeli zależy nam, by komplet wypoczynkowy skórzany służył i zachwycał swym wyglądem na dłużej, powinniśmy zadbać o prawidłową pielęgnację.  Zestawy wykonane ze skóry naturalnej warto od czasu do czasu odkurzyć z użyciem delikatnej końcówki. 

O komplecie wypoczynkowym ze skóry naturalnej powinniśmy pomyśleć w ten sam sposób, jak o własnej skórze. Skóra naturalna wymaga nawilżenia delikatnymi preparatami, które nie zawierają alkoholu w składzie. Mocniejsze detergenty mogą skórę wybarwić, pojawią się plamy, a po czasie mogą pojawić się również pęknięcia. Jednym ze sposobów na utrzymanie mebli skórzanych w dobrej jakości jest zakup ekologicznego środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do skóry naturalnej. Cena takiego preparatu jest wyższa, w porównaniu do innych płynów. Jednak zdecydowanie warto zapłacić od czasu do czasu około 100 zł, niż za pewien czas wymieniać kanapę na nową. 

Czym nawilżać komplety skórzane wypoczynkowe?

W różnego rodzaju poradnikach możemy znaleźć domowe przepisy na przygotowanie preparatu czyszczącego, np. z octu i oliwy. Mieszankę warto przelać do butelki ze spryskiwaczem, co ułatwi użytkowanie podczas czyszczenia. Wystarczy spryskać delikatnie i przetrzeć ręcznikiem papierowym. Nie powinniśmy zapominać również o regularnym nawilżaniu.

Komplety wypoczynkowe wykonane ze skóry naturalnej nie lubią powietrza suchego i zbyt wysokich temperatur – skóra się wysusza, a po czasie mogą pojawić się pęknięcia. Podczas aranżacji salonu warto wziąć ten czynnik pod uwagę i nie umieszczać kanapy blisko grzejnika. Jeśli w mieszkaniu panuje wyższa temperatura warto zastanowić się nad kupnem nawilżacza powietrza oraz należy pamiętać o regularnym nawilżaniu kanapy – 1,2 razy w miesiącu. Świetnym i tanim sposobem na nawilżenie skóry będzie użycie oliwki dla dzieci. Przy użyciu delikatnej szmatki należy niewielką ilość oliwki wetrzeć w skórę i pozostawić do wchłonięcia. Taki zabieg warto wykonywać, gdy pozostałych domowników nie ma w domu, by uniknąć zabrudzenia ubrań.

Komplety wypoczynkowe – zestawy mebli ze skóry naturalnej

Do wnętrza urządzonego w nowoczesnym, minimalistycznym, ale zarazem eleganckim stylu doskonale sprawdzi się Sofa Fuerto z dwoma fotelami. Wykonana z najwyższej jakości skóry naturalnej w kolorze czarnym, bez podłokietników sprawia, że mebel wygląda niezwykle klasycznie. Zastosowanie pikowań na siedzisku w delikatny sposób przełamuje minimalizm, a oparcie z rozkładanymi zagłówkami zapewnia wygodę podczas użytkowania.

Dla osób ceniących sobie ponadczasową klasykę i elegancję wspaniale sprawdzi się komplet Milano 3+1+1. Jest to 3-osobowa sofa z dwoma fotelami. Komplet wyposażony w poduszki na siedzisku i oparciu zapewnia wypoczynek do salonu na najwyższym poziomie. Zastosowanie drewnianych wstawek nadaje akcentu “starodawnej” klasyki. Tego rodzaju meble ponownie wracają do łask i są coraz częściej spotykane w obecnych trendach mody. Zapewnią komfort użytkowania oraz niepowtarzalny wygląd nawet najbardziej wymagających.

komplet Londyn

W salonie urządzonym w nowoczesnym stylu świetnie sprawdzą się klasyczne meble skórzane, które będą stanowić element elegancji w połączeniu z klasyką. Proponujemy komplet Londyn. Zastosowanie regulowanych zagłówków oraz profilowanego oparcia zapewnia niezwykłą wygodę, a minimalistyczny wygląd sprawia, że nasze wnętrze nabierze klasycznego charakteru. Meble nie tylko wspaniale będą prezentowały się w salonie, ale sprawdzą się do eleganckiego gabinetu.