Łóżko dębowe, a sypialnia w stylu industrialnym

Śledząc wnętrzarskie trendy bez wątpienia możemy zauważyć dominujący już od kilku lat styl loftowy. Betonowe, surowe ściany, cegła, minimalizm, stalowe elementy to jedne z cech charakterystycznych, jakie pojawiają się we wnętrzach inspirowanych np. halami przemysłowymi. Styl industrialny tworzy doskonały klimat i sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Nawet sypialnie w stylu loftowym mogą być designerskie i jednocześnie przytulne. Już samo łóżko dębowe na tle ceglanej ściany będzie tworzyć niesamowity wystrój. Do tego kilka dodatków i mamy piękną, loftową sypialnię. 

Loftowy wystrój sypialni z łóżkiem dębowym i nie tylko 

Czy to sypialnie w stylu loftowym, czy każdym innym – są to pomieszczenia, które pozwalają nam wyciszyć się i odpocząć. Jeśli przed Tobą zadanie, by urządzić sypialnię w przytulnym klimacie jednocześnie zachowując elementy industrialne to świetnie trafiłeś. 

Przede wszystkim we wnętrzach industrialnych dominuje cegła, beton lub biały kolor. Do tego elementy z drewna oraz metalu tworzą doskonały styl przemysłowy, który sprawdza się zarówno w kuchni, salonie czy sypialni. 

Sypialnia w stylu industrialnym powinna zostać wyposażona w łóżko, które idealnie odzwierciedla właśnie ten styl wnętrza. W końcu jest to najważniejszy mebel – powinien nie tylko ładnie się prezentować, ale być wygodny i praktyczny. Doskonale więc sprawdzi się łóżko dębowe wprost przeznaczone właśnie do sypialni w stylu loftowym. Proste, masywne, przykuwające uwagę. Dodatkowo elementy w kolorze szarości lub czerni np. na zagłówku będą świetnie komponować się z dodatkami. Łóżka dębowe ponadto są niesamowicie praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości (nie kurzą się, jak tapicerowane), a przede wszystkim wytrzymałe. Zdecydowanie łóżko dębowe to inwestycja na lata

Łóżko dębowe Leoni

Proste i funkcjonalne dodatki mają sens

Sypialnia np. z białymi ścianami, z czego na jednej z nich znajduje się cegła w kolorze czerwonym to już pomieszczenie samo w sobie przytulne. Beton z kolei wprowadza już bardziej surowy klimat, natomiast w obu przypadkach świetną rewolucję wprowadzą dodatki!

Styl loftowy charakteryzuje się minimalizmem, dominują elementy ze stali, drewna i szkła. Jeśli mamy już łóżko dębowe warto dopasować np. szafki nocne również z elementami drewna, np. na stalowych nogach.

Sypialnie loftowe, a oświetlenie 

Oświetlenie “robi robotę” w każdym pomieszczeniu, tym bardziej gdy będzie wręcz idealnie dopasowane do stylu, jaki dominuje w sypialni. 

Zawieszone nad łóżkiem lampki nocne w czarnym kolorze z ozdobną żarówką będą nie tylko praktyczne, ale doskonale wpasowane w całość wnętrza. Prosty, zwisający żyrandol imitujący czarną stal lub duża, masywna lampa nocna to kolejne elementy, jakich zdecydowanie nie powinno zabraknąć w sypialni industrialnej. 

Lustro, półka ścienna czy kwiaty 

Ogromne lustro w stalowej ramie nie tylko optycznie powiększy pomieszczenie, ale doda niepowtarzalnego uroku całości wnętrza. Ponadto jeśli lubimy dodatki na ścianach ładnie będzie prezentować się dębowa półka ścienna ze stalowymi elementami. 

Miłośnicy roślin również znajdą swój kącik w sypialni industrialnej. Szczególnie pasować będą duże, liściaste kwiaty jak np. Monstera. Doskonale prezentują się na tle zarówno białych, jak i ceglanych ścian.