Materac kieszeniowy a bonelowy – który wybrać do sypialni?

Podczas snu nasz organizm regeneruje się, przygotowując ciało do kolejnych aktywności. Dlatego tak ważna jest wysoka jakość nocnego wypoczynku i regeneracji. Jednym z najważniejszych czynników odpowiadających za nasz sen jest wygodny materac. Na rynku można znaleźć ich szeroki wybór, których nazwy niekiedy mało nam mówią. W Polsce największą popularnością cieszą się materace sprężynowe. To najczęściej wybierany typ do sypialni i pokoi gościnnych w domach i mieszkaniach. Decydując się na zakup materaca sprężynowego stajesz przed wyborem pomiędzy jego dwoma rodzajami – bonelowym i kieszeniowym. Który z nich będzie lepszy? A może różnice pomiędzy nimi nie są bardzo odczuwalne? Wszystkie odpowiedzi czekają na Ciebie w artykule wioleks.pl!

Materac kieszeniowy – odkryj jego tajemnice

Charakterystykę modelu, jakim jest materac kieszeniowy warto zacząć od jego budowy. Wypełnienie tworzą sprężyny, które są pochowane w woreczkach (kieszeniach), dzięki czemu działają one niezależnie od siebie. W naszej ofercie materace kieszeniowe posiadają aż 9 stref twardości, co jest bardzo ważną cechą wśród materacy najnowszej generacji. Takie rozwiązanie jest niezwykłym udogodnieniem wspomagającym plecy. Poszczególne części ciała oddziaływają na materac odpowiednio do swojego ciężaru, dzięki czemu materac sam dopasowuje się do kształtu sylwetki.

Materac kieszeniowy dodatkowo cechuje się świetną wentylacją. Wpływa to na jego wysoką higienę i żywotność. Polecany jest dla sportowców – sprzyja wyjątkowo szybkiej regeneracji mięśni. Poszczególna reakcja na nacisk pozwala na pełen relaks zmęczonych mięśni. Materace te pokochają także pary – pełna neutralizacja ruchów drugiej osoby jest tym, czego oczekuje się od materaca dla dwojga.

Materac TUTTI dwustronny, sprężyny kieszeniowe, hipoalergiczny + kokos 160 x 200 cm

Materac bonelowy – poznaj jego właściwości

Materac bonelowy charakteryzuje się wypełnieniem sprężynowym w kształcie klepsydry. Te poszczególne są one połączone ze sobą za pomocą dość sztywnego drutu. Co to oznacza w praktyce? Dzięki takiemu rozwiązaniu materace bonelowe są bardzo wytrzymałe i elastyczne punktowo – jego użytkowanie polega na pracy całego podłoża, która następuje pod wpływem nacisku na jedno, konkretne miejsce. Doskonale sprawdzi się dla tych, którzy ważą powyżej 80 kilogramów. Materac bonelowy polecany jest głównie dla osób, które śpią same. Spełni swoją funkcję także w hotelach, gdzie korzystać z nich będą osoby o różnej ciężkości i budowie ciała.

Materace bonelowe to podstawowy rodzaj materacy sprężynowych. Ich zakup nie wiąże się z wielkim wydatkiem – w porównaniu do innych modeli.

Materac LIGO jednostronny, hipoalergiczny, bonel i kokos160x 200 cm

Materac kieszeniowy a bonelowy – który jest lepszy?

Choć cena za materac bonelowy jest wyraźnie niższa, a jego zalety i wytrzymałość mogą kusić, to jednak warto zainwestować w materac kieszeniowy. Przyniesie on o wiele większy komfort w użytkowaniu i poprawi jakość Twojego snu. Zadba również o zdrowie Twoich pleców. Żywotność materacy kieszeniowych określona jest najczęściej przez producenta. To on daje gwarancję, która niekiedy przekracza nawet 10 lat! Jak widzisz zakup materaca jest wydatkiem nie na chwilę, a na bardzo długi czas. W trakcie tych wszystkich lat Twoje ciało zyska solidne poparcie, a nawet upora się z porannym bólem pleców. W kwestii zdrowego snu lepiej postawić na wysoką jakość, a nie niską cenę. Raz wydane pieniądze zwrócą Ci się w postaci prostego kręgosłupa i dobrego samopoczucia.

Verified by MonsterInsights