Materac – na nim spędzasz 1/3 swojego życia

Specjaliści od zdrowego trybu życia wskazują, że człowiek powinien spać osiem godzin dziennie. Jest to zatem ponad 30% doby! Gdy zdamy sobie z tego sprawę, zrozumiemy, jak ważny jest dobór właściwego materaca. Czym kierować się przy jego zakupie?

Odpowiedni materac musi być dopasowany do kilku czynników: wzrostu, wagi, wieku oraz specjalnych potrzeb osoby, która ma na nim spać. Zupełnie innego produktu będzie potrzebował noworodek, a innego osoba w podeszłym wieku. Podobnie ktoś, kto cierpi na dyskopatię wybierze inny materac, niż osoba, która nie ma tego typu problemów.

Załóżmy jednak, że jesteśmy osobą dorosłą, wybieramy materac dla siebie i nie cierpimy na żadne schorzenia. Co więcej, mamy już łóżko, więc wymiary są nam z góry narzucone. Na co wtedy zwrócić uwagę? Odpowiedź jest łatwa – na komfort. Tylko co na niego wpływa?

Powinniśmy sprawdzić, ile tzw. stref twardości posiada dany produkt. Tutaj zależność jest prosta – im więcej, tym lepiej. Poszczególne części naszego ciała potrzebują bowiem nieco innego podłoża, ponieważ nasz ciężar w trakcie snu rozkłada się nierównomiernie. Gwarantuje to odpowiedni relaks naszym mięśniom, które mogą się dzięki temu rozluźnić.

Drugim istotnym czynnikiem jest jakość materiałów, z których materac został wykonany. Produkt nie może być bowiem komfortowy tylko przez kilka-kilkanaście tygodni od dnia zakupu. Powinien on jak najdłużej zachować swój kształt. Musi też umożliwiać łatwe czyszczenie.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo materace 9-strefowe z materiałów najwyższej jakości. Wystarczy kliknąć tutaj i zapoznać się z nią : Materace – oferta

Verified by MonsterInsights