Ekoskóry

EKOSKÓRY

Skóra ekologiczna – tzw. ekoskóra jest znana od wielu lat. Jest to materiał wyglądający jak skóra naturalna.Ponieważ skóra naturalnego pochodzenia jest droga a jej obróbka bardzo kosztowna, człowiek wpadł na pomysł stworzenia materiału zastępczego.

Obecnie ekoskóra stosowana jest we wszystkich dziedzinach ,w których pojawiła się skóra naturalna i jest jej tańszą alternatywą. Producenci ciągle dążą do tego, aby w jak największym stopniu ekoskóra naśladowała powierzchnię skóry prawdziwej.

Zaletą skóry ekologicznej jest fakt, iż jest ona – w przeciwieństwie do skóry naturalnej – odporna na środki czyszczące na bazie rozpuszczalników, dzięki czemu można je śmiało stosować do przemywania jej powierzchni.

Wszystkie dostępne materiały:

Inne określenia ekoskóry :
  • skaj,
  • vinyl,
  • pelliccia artificiale,
  • piel artificial.
W wielu przypadkach pojawia się ona w formie oznaczenia jako poliamid lub poliester. Często nie łatwo ją odróżnić od skóry naturalnej. Najnowsze ekoskóry tworzone są na bazie powłoki poliuretanowej. Ich wierzchnia warstwa ma wytłaczany wzór do złudzenia przypominający naturalną skórę. Dlatego bardzo często jest ona wykorzystywana w produkcji np. mebli i prezentuje się naprawdę znakomicie.