Skóra? Naturalnie tylko naturalna!

Kupując sofę lub fotel często kierujemy się nie tylko wygodą, ale także wyglądem. Gdy porównujemy podobne modele, z których jeden obszyty jest skórą naturalną, a drugi ekologiczną, na pierwszy rzut oka możemy nie zauważyć różnicy. Jednak ujawni się ona w trakcie użytkowania.

Skóra jest materiałem, który prezentuje się bardzo elegancko. Prawdziwą zaletą są jednak jej wytrzymałość oraz komfort w użytkowaniu.

Skóra naturalna jest bowiem bardzo odporna na pęknięcia, a przede wszystkim ścieranie. Jest to jej bardzo ważna cecha w codziennym użytkowaniu. Meble obite skórą naturalną są bowiem co prawda droższe, ale jednocześnie dużo, dużo bardziej trwałe oraz wytrzymałe, niż te z tzw. skóry ekologicznej.

Skóra naturalna jest także miękka i elastyczna. To z kolei sprawia, że odpoczynek na fotelu lub sofie, które są nią obite, jest po prostu bardzo przyjemny. A przecież po to kupujemy tego typu meble – żeby móc się na nich zrelaksować i odpocząć. I właśnie dlatego sofy i fotele dostępne w naszej ofercie oferowane są również w wersji skórzanej.

Warto też pamiętać, że skórę naturalną również można uważać, za „eko”. W przeciwieństwie do skóry syntetycznej (zrobionej z tworzyw sztucznych) jest bowiem w pełni biodegradowalna. Jest przez to bardzo przyjazna dla środowiska. Ponadto warto wiedzieć, że aby ją otrzymać, nie zabija się specjalnie zwierząt. Pozyskuje się ją bowiem ze zwierząt, które hodowane są w celach ubojowych. Można więc powiedzieć, że preparuje się ją niejako przy okazji – w trakcie pozyskiwania tuszy ze zwierząt hodowlanych.

Sprawdź też ofertę : Narożniki skórzane