Wybieramy łóżko tapicerowane do stylowej sypialni

Wyposażenie mieszkania lub domu to nie lada wyzwanie. Szczególnie, że meble to inwestycja na lata, warto więc zadbać o to, aby nasza decyzja była przemyślana. Podczas aranżacji wnętrz często kierujemy się inspiracjami z Internetu lub katalogów, wiele osób zapomina, jak ważna jest funkcjonalność. Szczególnie, jeśli mowa o funkcjonalności takich elementów mieszkania, jak np. łóżko. 

To właśnie na nim nasz organizm regeneruje się po całym dniu wrażeń, odpoczywamy i spędzamy długie godziny podczas snu. Z tego też powodu warto wybrać łóżko tapicerowane, które nie tylko będzie atrakcyjne pod względem wizualnym i będzie doskonale pasować do całości stylu w naszej sypialni bądź domu. Najważniejsza podczas zakupu łóżka jest oczywiście wygoda. Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując łóżko tapicerowane. 

Łóżko tapicerowane i jego wymiary

Co jest niezwykle ważne podczas wyboru łóżka do sypialni? Oczywiście wymiary łóżka! Może jest to czynnik, na który nie do końca każdy z nas musi zwracać uwagę. Jednak umówmy się – ma ogromne znaczenie podczas aranżacji wnętrz. O ile nasza sypialnia jest przestronna i ma dość spory metraż – nie musimy się bardzo ograniczać co do wyboru konkretnego rozmiaru. Często jednak dochodzi sprawa ustawienia łóżka, dodatkowe meble we wnętrzu itd, przez co nawet w sporej sypialni rozmiar łóżka ma znaczenie

Z kolei wiele mieszkań posiada sypialnie o nieco mniejszych rozmiarach, gdzie często musi zmieścić się także spora szafa, komoda lub inne dodatki. Stąd też rozmiar łóżka to podstawowy czynnik, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę. Ponadto wiele łóżek posiada dodatkowe ozdobniki w formie bardziej wystającej ramy, szuflad bądź innych elementów, które również należy mieć na uwadze. Często takie elementy mogą wydawać się błahe, a to właśnie one sprawiają, że zabraknie 10 cm, aby łóżko zmieściło się w pokoju. 

Wygoda ponad wszystko, czyli odpowiednio miękkie łóżko tapicerowane 

Łóżko tapicerowane, czy każde inne ma jedną podstawową funkcję – musi być niezwykle wygodne! Dlatego kolejnym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę to oczywiście wygoda! Co prawda większość łóżek sypialnianych posiada miejsce na materac i to właśnie tę część powinniśmy przetestować. Warto więc wybrać się do sklepu z szerokim wyborem materacy, położyć się, poprosić o pomoc obsługę sklepu i wybrać ten materac, który będzie najwygodniejszy. Dlaczego ma to znaczenie podczas zakupu łóżka? Śpimy na powierzchni do spania, czyli materacu, nie obiciu czy ramie. Stąd też sam wybór materaca ma kluczowy wpływ na jakość snu i nasze zadowolenie. 

Łóżko tapicerowane Florida 

Wysokość wezgłowia łóżka tapicerowanego, a sypialnia na poddaszu 

Bardzo często sypialnia znajduje się na poddaszu, a tym samym łóżko najczęściej przynajmniej po części umieszczone jest pod skosem. I właśnie z tego powodu należy zwrócić uwagę na wysokość wezgłowia, a wysokość ściany. Jeśli mamy zbyt mało dostępnego miejsca możemy wybrać inny model łóżka – z niższym wezgłowiem bądź postawić na łóżko tapicerowane na zamówienie! Dzięki temu będziemy mieć mebel idealnie dopasowany do przestrzeni w naszej sypialni. 

Schowek na pościel i stelaż łóżka

Kołdra na lato i zimę, koce, narzuty, prześcieradła, pościel … Gdzie to wszystko pomieścić? Miejsce w szafie lepiej byłoby wykorzystać na ubrania i inne dodatki. Do przechowywania pościeli idealnie sprawdzi się schowek na pościel! Chyba każdy właściciel łóżka z takim rozwiązaniem potwierdzi, że jest to najwygodniejsza opcja z wszystkich dostępnych. Dlatego jeśli wybierasz łóżko tapicerowane zwróć uwagę, czy zostało wyposażone w schowek, który pomieści pościel, kołdry, poduszki. 

Łóżko tapicerowane Italia

Następny ważny czynnik decydujący, jakie łóżko tapicerowane wybrać to stelaż. Stelaż drewniany, czy metalowy? Skąd mieć pewność, że po czasie materac nie będzie zapadał się w środkowej części? Obecnie większość łóżek dostępnych na rynku posiada na środku tzw. piątą nogę, czyli dodatkowy element zwiększający poczucie bezpieczeństwa. Ponadto stelaż ma wpływ na cyrkulację powietrza pod materacem. 

Rodzaj i kolor tkaniny obiciowej 

Zastanawiając się nad zakupem łóżka tapicerowanego wiele osób obawia się trwałości tkaniny. Czy nie będzie się szybko brudzić, jak wygląda pielęgnacja tkaniny i czy nie będzie to zbyt kłopotliwe rozwiązanie. Prawdą natomiast jest, że obicia łóżka wykonane są z niezwykle trwałych tkanin odpornych na plamy, ścieranie, a nawet na uszkodzenia spowodowane przez zwierzaka. Tkaniny posiadają właściwości hydrofobowe, dzięki czemu np. kawa, sok, itp nie wsiąka w głąb tkaniny, a większość plam możemy usunąć już za pomocą wilgotnej ściereczki. Dla osób z alergią na kurz lub roztocza świetnie sprawdzą się z kolei obicia ze skóry naturalnej lub ekoskóry. 

Materiał oraz kolor to elementy głównie wpływające na wystrój sypialni. Warto więc wybrać kolor, który będzie pasował do całości. Mogą to być kolory bardziej stonowane, jak np. beż, szary, ale świetnie prezentują się także intensywne kolory, które wyróżniają się na tle całego pomieszczenia. Ten element nie jest może najważniejszy, ale również ma wpływ na ogólny wystrój całego pomieszczenia, a także na nasze samopoczucie. W końcu chcemy czuć się dobrze w miejscu, w którym spędzamy sporo czasu.