zestawy mebli do salonu w stylu rustykalnym

Zestawy mebli do salonu w stylu Rustykalnym

Nie każdy z nas wie, że wszystko to, co nawiązuje do wiejskiej stylistyki, czy to meble czy dekoracje to właśnie styl rustykalny. Jeśli chodzi o branżę meblową zestawy mebli do salonu w stylu rustykalnym będą przede wszystkim ciepłe i prawdziwie swojskie. Co ciekawe obecnie wielu klientów decyduje się na odejście od nowoczesności do klasyki wybierając umeblowanie, które nawiązuje do wiejskich tradycji.

Co cechuje rustykalne meble?

Zasada brzmi im bardziej stare i wysłużone tym lepiej – dlatego jeśli wybieramy zestawy mebli do salonu i polujemy na styl rustykalny, szukajmy przede wszystkim mebli z licznymi niedoskonałościami. To co w nowoczesnym wzornictwie jest niechciane, tutaj jak najbardziej będzie na miejscu. Wykonane z drewna meble, komody czy stoły powinny wyglądać, jak gdyby były niedokończone, z nierównościami i licznymi sękami. Takim meblom uroku dodaje również ich masa. Im będą one cięższe, tym lepiej będą oddawały swój charakter.

Jakie kolory są „rustykalne”?

W tej sferze przede wszystkim króluje naturalność. Drewno często ma „surowy” kolor, a jeśli już jest malowane to na zdecydowanie neutralne, jasne kolory takie jak pastele, błękity i zieleń. Jeśli nie lubimy ani surowego drewna ani pasteli, możemy zamówić zestawy mebli do salonu pokryte bejcą lub malowane matowym lakierem bezbarwnym.

Czy to na pewno jest stare?

Zestawy mebli do salonu w stylu rustykalnym często są również zdobione na wzór rękodzieła oraz postarzane w różnorodny sposób. Przykładem takiego zabiegu jest „ługowanie”, polegające na zniszczeniu wierzchniej warstwy drewna, co wizualnie dodaje meblom lat. Ciekawym zabiegiem jest też postarzanie metalowych zawiasów, które można ręcznie „pordzewieć” i tym samym dopasować do wysłużonego drewna.

Rustykalne zestawy mebli do salonu

Styl rustykalny, poza tym, że jest ciepły i przytulny jest również bardzo praktyczny i ma niepowtarzalny urok jakiego próżno szukać w nowoczesnych meblach. Dobrze wykonane zestawy mebli do salonu czy jadalni będą przez długie lata cieszyć każdego domownika czy gościa. Jeśli interesują Was meble dębowe sklep Wioleks przygotował ciekawe propozycje w stylu rustykalnym, które znajdziecie tutaj.